Female Open Winners |
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Anna Folland |
Bedford Harriers A C |
18:51 |
2 |
Nicola Bowerman |
Ampthill & Flitwick Flyers |
19:13 |
3 |
Sally Cartwright |
Bedford Harriers A C |
20:40 |
|
|
|
|
FV35 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Hannah Broom |
Biggleswade A C |
22:07 |
2 |
Lisa Phee |
Dunstable R R |
22:35 |
3 |
Kirsty Jones |
Bedford Harriers A C |
23:57 |
|
|
|
|
FV40 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Nicola Bowerman |
Ampthill & Flitwick Flyers |
19:13 |
2 |
Sally Gurney |
Bedford Harriers A C |
21:16 |
3 |
Karen White |
Bedford Harriers A C |
25:58 |
|
|
|
|
FV45 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Anna Folland |
Bedford Harriers A C |
18:51 |
2 |
Sally Cartwright |
Bedford Harriers A C |
20:40 |
3 |
Ruth Grint |
Dunstable R R |
21:41 |
|
|
|
|
FV50 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Caroline Gilby |
Ampthill & Flitwick Flyers |
22:15 |
2 |
Sally Johnston |
Bedford Harriers A C |
23:36 |
3 |
Jane Leech |
|
23:37 |
|
|
|
|
FV55 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Veronica Singleton-Lawley |
Bedford Harriers A C |
23:09 |
2 |
Karen Ashby |
Stopsley Striders |
25:48 |
3 |
Angela Kay |
Bedford Harriers A C |
29:18 |
|
|
|
|
FV60 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Margaret Dewinter |
Dunstable R R |
23:33 |
2 |
Judy Reid |
Stopsley Striders |
29:44 |
3 |
Chris Parello |
Bedford Harriers A C |
39:14 |
|
|
|
|
FV65 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Jacky Keenan |
Bedford Harriers A C |
26:46 |
2 |
Patricia Godfrey |
Ampthill & Flitwick Flyers |
32:19 |
|
|
|
|
Male Open Winners |
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Tim Harris |
Ampthill & Flitwick Flyers |
15:53 |
2 |
Andrew McMulkin |
Bedford & County A C |
16:01 |
3 |
Craig Emmerson |
Bedford & County A C |
16:58 |
|
|
|
|
Male Junior |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Billy Fadden |
Bedford Harriers A C |
18:14 |
2 |
Thomas Middleton |
Team Balancise |
22:56 |
3 |
Peter Fadden |
Bedford Harriers A C |
27:36 |
|
|
|
|
MV40 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Steven Upton |
Ampthill & Flitwick Flyers |
17:37 |
2 |
Winston Woodward |
Dunstable R R |
17:54 |
3 |
Giles Shorley |
Ampthill & Flitwick Flyers |
18:02 |
|
|
|
|
MV45 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Stuart Still |
Bedford & County A C |
17:53 |
2 |
John Decesare |
Ampthill & Flitwick Flyers |
18:17 |
3 |
Gary Finch |
Bedford Harriers A C |
18:23 |
|
|
|
|
MV50 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Martin Beare |
Ampthill & Flitwick Flyers |
18:04 |
2 |
Andrew Blair |
Bedford & County A C |
18:34 |
3 |
Mark Cornell |
Dunstable R R |
19:35 |
|
|
|
|
MV55 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
John Chapman |
Stopsley Striders |
19:12 |
2 |
Paul Keech |
Stopsley Striders |
21:54 |
3 |
Nicholas Beardow |
Bedford Harriers A C |
22:05 |
|
|
|
|
MV60 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Neil Lovesey |
Bedford Harriers A C |
19:23 |
2 |
Paul Wilkerson |
Bedford & County A C |
20:07 |
3 |
Charles Arnold |
Biggleswade A C |
21:27 |
|
|
|
|
MV65 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
Alan Daglish |
Luton A C |
21:12 |
2 |
Morris Dempster |
Bedford Harriers A C |
22:12 |
3 |
Nigel Bush |
Biggleswade A C |
24:04 |
|
|
|
|
MV70 |
|
|
|
Place |
Name |
Team |
Time |
1 |
John Reade |
Dunstable R R |
28:31 |
2 |
Ray Evans |
Bedford Harriers A C |
29:43 |