BEDFORD HARRIERS HALF MARATHON
(Sunday 12th December 2010)

OFFICIAL RESULTS

Home

Award Winners

Place Name Team Age Group Place Chip Time Gun Time
    1 Matthew Janes Bedford & County A C        M  0-34 01:08:06     1:08:07
    2 Owain Matthews Bedford & County A C        M  0-34 01:08:58     1:09:00
    3 Thomas Beedell Chiltern Harriers A C        M  0-34 01:09:10     1:09:11
    4 Glenn Saqui Highgate Harriers        M  0-34 01:12:09     1:12:10
    5 John Herbert Werrington Joggers        M 40-44 01:12:24     1:12:25
    6 James Chettle Cambridge University Hare & Hounds     1 M  0-34 01:13:38     1:13:41
    7 Matt Hawcroft Bromsgrove & Redditch A C     2 M  0-34 01:14:05     1:14:06
    8 Simon Coombes Leighton Buzzard A C     1 M 35-39 01:15:04     1:15:07
    9 David Miller Serpentine R C     3 M  0-34 01:16:36     1:16:38
   10 James Mc Mahon Bedford & County A C     1 M 50-54 01:16:38     1:16:40
   11 Jonathan Folland Barrow Runners     2 M 35-39 01:16:55     1:16:57
   12 Michael Boyce       1 M 40-44 01:17:09     1:17:12
   13 Stephen Jones       4 M  0-34 01:17:14     1:17:15
   14 Mike Ellis Spa Striders     3 M 35-39 01:17:23     1:17:26
   15 James Repper Chiltern Harriers A C     4 M 35-39 01:17:22     1:17:26
   16 Lucy MacAlister Thames Hare & Hounds         F  0-34 01:17:29     1:17:31
   17 Steve McKeown North Herts R R     2 M 40-44 01:17:34     1:17:37
   18 Mohammed Ismail Serpentine R C     5 M  0-34 01:18:05     1:18:06
   19 John Manlow Ely Runners     3 M 40-44 01:18:09     1:18:10
   20 Ian Tivey North Herts R R     6 M  0-34 01:18:24     1:18:26
   21 Andy Hudson       7 M  0-34 01:18:20     1:18:28
   22 Gary Wilberforce Cambridge University Hare & Hounds     8 M  0-34 01:18:35     1:18:41
   23 Daniel Davies Shaftesbury Barnet     9 M  0-34 01:19:05     1:19:16
   24 Michael Moore Werrington Joggers     5 M 35-39 01:19:21     1:19:22
   25 Marc Henrion Mornington Chasers    10 M  0-34 01:19:23     1:19:25
   26 Ant Walsh Oxford University Cross Country    11 M  0-34 01:19:24     1:19:25
   27 Kevin Gunn       4 M 40-44 01:19:28     1:19:33
   28 Paul Jennings Northants Triathlon     1 M 45-49 01:19:48     1:19:53
   29 Philippa Taylor Stamford Striders      F 40-44 01:19:52     1:19:55
   30 Andrew Inchley Leighton Buzzard A C    12 M  0-34 01:19:56     1:20:01
   31 David Dixon British Airways A C     2 M 45-49 01:20:21     1:20:28
   32 Andrew Hough Ivanhoe Runners     3 M 45-49 01:20:32     1:20:39
   33 Paul Allen Tring R C     4 M 45-49 01:20:40     1:20:46
   34 Martin Erasmus Team M K     5 M 45-49 01:20:46     1:20:51
   35 Simon Beedell Chiltern Harriers A C    13 M  0-34 01:20:50     1:20:52
   36 Stephen Richardson      14 M  0-34 01:20:54     1:20:58
   37 James Pickett London Heathside    15 M  0-34 01:20:55     1:21:04
   38 Lucy Gossage Cambridge Tri Club       F 01:21:05     1:21:08
   39 Mark Smith Sphinx A C     5 M 40-44 01:21:07     1:21:12
   40 Daniel Webber Marshall Milton Keynes A C    16 M  0-34 01:21:13     1:21:23
   41 James Charlton       6 M 40-44 01:21:23     1:21:25
   42 Ed Boden       7 M 40-44 01:21:31     1:21:33
   43 Iain MacAra      17 M  0-34 01:21:36     1:21:41
   44 Nick Burch Cambridge Tri Club    18 M  0-34 01:21:44     1:21:45
   45 Jon Kemp Wellingborough & District A C     6 M 35-39 01:21:43     1:21:46
   46 John Yarnell Bearbrook Joggers     7 M 35-39 01:21:48     1:21:52
   47 Lynton Dawson Northampton R R    19 M  0-34 01:21:54     1:21:56
   48 Paul Gregory Hermitage Harriers R C     8 M 35-39 01:21:57     1:21:59
   49 Sean Wilson Bearbrook Joggers    20 M  0-34 01:22:03     1:22:07
   50 Matthew Crosse       8 M 40-44 01:22:06     1:22:10
   51 Tim Davies Stopsley Striders    21 M  0-34 01:22:08     1:22:13
   52 Suresh Dulal Wootton R R    22 M  0-34 01:22:17     1:22:20
   53 Ian Lamb Marshall Milton Keynes A C     6 M 45-49 01:22:20     1:22:23
   54 Thomas Batten Team M K    23 M  0-34 01:22:18     1:22:23
   55 Andrew Bierton Ampthill & Flitwick Flyers     9 M 35-39 01:22:22     1:22:25
   56 Tom May Leighton Buzzard A C    10 M 35-39 01:22:21     1:22:27
   57 Jonathan Taylor Chiltern Harriers A C    24 M  0-34 01:22:23     1:22:28
   58 Manjit Bedi       7 M 45-49 01:22:22     1:22:31
   59 Peter MacKrell Leighton Buzzard A C    25 M  0-34 01:22:34     1:22:38
   60 Rachel Gibbs Bedford & County A C         F  0-34 01:22:47     1:22:50
   61 Nicola Sykes Bedford & County A C         F  0-34 01:22:47     1:22:50
   62 David Green Harpenden Aro Runners     2 M 50-54 01:22:50     1:22:53
   63 Alex Kitromilides Mornington Chasers    11 M 35-39 01:22:51     1:22:53
   64 Tim Downing Cambridge Tri Club    26 M  0-34 01:22:54     1:22:58
   65 Trevor Wilkinson Spa Striders     9 M 40-44 01:22:56     1:23:03
   66 Joby Hobbs      27 M  0-34 01:23:09     1:23:15
   67 Rob Salter London Heathside    28 M  0-34 01:23:18     1:23:22
   68 Brendon Gilbert Handycross Runners    29 M  0-34 01:23:30     1:23:33
   69 James Cooper      10 M 40-44 01:23:41     1:23:49
   70 Andrew Forth Ranelagh Harriers    11 M 40-44 01:23:58     1:24:02
   71 Anna Hynes       1 F  0-34 01:23:52     1:24:03
   72 Philip Bentley London Heathside    30 M  0-34 01:24:04     1:24:08
   73 William Amos      12 M 40-44 01:24:16     1:24:25
   74 Steve Gibbons       8 M 45-49 01:24:15     1:24:28
   75 Peter Dutta      12 M 35-39 01:24:38     1:24:52
   76 Lee Murphy Luton A C    31 M  0-34 01:24:50     1:24:54
   77 Neil Loader Bedford Harriers A C    13 M 40-44 01:24:47     1:24:55
   78 Leigh Gatland Clapham Pioneers    32 M  0-34 01:24:59     1:25:02
   79 Kevin Newell Ilford A C    13 M 35-39 01:25:04     1:25:06
   80 Suzie Richards Herne Hill Harriers     2 F  0-34 01:25:00     1:25:11
   81 Adam Parkes Mornington Chasers    33 M  0-34 01:25:14     1:25:17
   82 Mark Edwards      34 M  0-34 01:25:16     1:25:22
   83 Paul Davies Biggleswade A C    14 M 40-44 01:25:18     1:25:23
   84 David Hall Stopsley Striders     9 M 45-49 01:25:18     1:25:23
   85 Patrick Bareham Tunbridge Wells Harriers    35 M  0-34 01:25:16     1:25:26
   86 John Mc Nally Spa Striders     1 M 55-59 01:25:20     1:25:30
   87 Marcus Whelband Marshall Milton Keynes A C    14 M 35-39 01:25:29     1:25:34
   88 Patrick Braybrook      36 M  0-34 01:25:34     1:25:40
   89 Richard Shephard Spa Striders    37 M  0-34 01:25:38     1:25:41
   90 Peter Shelley      38 M  0-34 01:25:35     1:25:43
   91 Ian Robinson Barrow Runners    10 M 45-49 01:25:36     1:25:43
   92 Kevin Watson Metros    39 M  0-34 01:25:30     1:25:43
   93 Peter Moffat      40 M  0-34 01:25:31     1:25:44
   94 Esther Rodriguez Cambridge Tri Club     3 F  0-34 01:25:44     1:25:50
   95 Oliver Gavin      15 M 35-39 01:25:44     1:25:52
   96 Gavin Harrison Herne Hill Harriers    41 M  0-34 01:25:40     1:25:53
   97 Daniel Pickering Ware Joggers    42 M  0-34 01:25:53     1:25:56
   98 Alex Hickson Bedford Traktors    16 M 35-39 01:26:01     1:26:03
   99 Gary Mc Daniels Northampton R R    15 M 40-44 01:26:07     1:26:19
  100 Michael Turney Chiltern Harriers A C    11 M 45-49 01:26:13     1:26:23
  101 Paul Woolley Datchet Dashers    17 M 35-39 01:26:17     1:26:26
  102 Toby O Callaghan Bearbrook Joggers    18 M 35-39 01:26:24     1:26:29
  103 David Pomeroy Ware Joggers    43 M  0-34 01:26:36     1:26:39
  104 Ed Jones Biggleswade A C    16 M 40-44 01:26:32     1:26:41
  105 Keith Hammond Vegetarian Cycling & A C    12 M 45-49 01:26:33     1:26:46
  106 Ryan Morris Compton Harriers    44 M  0-34 01:26:38     1:26:49
  107 Liam Richardson Cambridge University Hare & Hounds    45 M  0-34 01:26:47     1:26:52
  108 Jon Willliams Ware Joggers    46 M  0-34 01:26:51     1:26:54
  109 Ms Susanne Enhard Compton Harriers     1 F 45-49 01:26:46     1:26:56
  110 John Haines Biggleswade A C     2 M 55-59 01:26:55     1:27:00
  111 Lawrence Shafier Orion Harriers    13 M 45-49 01:26:58     1:27:01
  112 Steph Russell Northampton R R     4 F  0-34 01:26:57     1:27:03
  113 Dominic Jackson London Heathside    14 M 45-49 01:27:02     1:27:06
  114 Karl Hiner Riverside Runners    17 M 40-44 01:27:06     1:27:13
  115 Peter Mannion Windle Valley Runners    15 M 45-49 01:27:08     1:27:15
  116 Stephen Rivers      19 M 35-39 01:27:11     1:27:19
  117 James Cartwright      47 M  0-34 01:27:11     1:27:21
  118 Simon Gilbert Cambridge University Hare & Hounds    48 M  0-34 01:27:17     1:27:22
  119 Robin Barrett      49 M  0-34 01:27:16     1:27:24
  120 Simon Partridge      16 M 45-49 01:27:14     1:27:25
  121 Mark Lowten      50 M  0-34 01:27:12     1:27:28
  122 Simon Piper Cherwell Runners    20 M 35-39 01:27:15     1:27:30
  123 Sarah Quantrill Chiltern Harriers A C     5 F  0-34 01:27:20     1:27:31
  124 Carrie Bedingfield       6 F  0-34 01:27:26     1:27:33
  125 Peter Franklin      18 M 40-44 01:27:30     1:27:43
  126 Teal Riley Muddy Mucky Munkeys    19 M 40-44 01:27:37     1:27:45
  127 Colin Weller Cambridge & Coleridge    51 M  0-34 01:27:33     1:27:46
  128 Chris Nicholson Marshall Milton Keynes A C    21 M 35-39 01:27:36     1:27:47
  129 Richard Cant      52 M  0-34 01:27:38     1:27:50
  130 Martin Whitworth St Albans Striders    22 M 35-39 01:27:48     1:27:52
  131 David Gillett      53 M  0-34 01:27:44     1:27:57
  132 James Ruault      20 M 40-44 01:27:52     1:27:58
  133 Thomas Reddall Team M K    54 M  0-34 01:27:50     1:28:00
  134 Leigh James London Heathside     7 F  0-34 01:27:50     1:28:01
  135 Rob Hammond PACTRAC    21 M 40-44 01:27:56     1:28:02
  136 Gemma Farrell       8 F  0-34 01:27:53     1:28:08
  137 Nathan Powell Metros    22 M 40-44 01:27:56     1:28:09
  138 Duncan Park Dunstable R R    17 M 45-49 01:28:00     1:28:15
  139 Mark Brinsley      23 M 35-39 01:28:12     1:28:17
  140 Simon Harris Beckenham Running    24 M 35-39 01:28:10     1:28:21
  141 Chris Brookman MK Lakeside Runners    55 M  0-34 01:28:20     1:28:27
  142 Jason French      56 M  0-34 01:28:21     1:28:29
  143 Debbie Wenman Chiltern Harriers A C     1 F 40-44 01:28:22     1:28:31
  144 Paul Smith      23 M 40-44 01:28:27     1:28:32
  145 Neil Edwards Bearbrook Joggers    18 M 45-49 01:28:27     1:28:42
  146 Andy Waterhouse Serpentine R C    25 M 35-39 01:28:50     1:28:58
  147 Jim Buttleman Leighton Fun Runners    19 M 45-49 01:28:53     1:29:00
  148 Philip Curtis Cambridge Tri Club    57 M  0-34 01:29:01     1:29:07
  149 John Jones St Albans Striders    24 M 40-44 01:28:56     1:29:09
  150 Robert Hughes      26 M 35-39 01:28:54     1:29:11
  151 John Rose Trent Park R C    20 M 45-49 01:29:08     1:29:12
  152 Frank Wood Hercules Wimbledon A C    21 M 45-49 01:29:07     1:29:14
  153 Robert Hemming Biggleswade A C    22 M 45-49 01:29:10     1:29:18
  154 Nicky Tyrrell       1 F 35-39 01:29:11     1:29:20
  155 Graham Hollowell Wootton R R    25 M 40-44 01:29:14     1:29:27
  156 Adrian Twissell Bearbrook Joggers    26 M 40-44 01:29:21     1:29:35
  157 Robert Weaver Halesowen A & A C    27 M 40-44 01:29:24     1:29:36
  158 Bob Wells Bedford Harriers A C     1 M 60-64 01:29:31     1:29:39
  159 Nathan Taylor Chiltern Harriers A C    27 M 35-39 01:29:38     1:29:50
  160 Harvey Christian      58 M  0-34 01:29:46     1:29:52
  161 Stephen Ellerton Leighton Fun Runners    23 M 45-49 01:29:44     1:29:54
  162 Neil Jones Marshall Milton Keynes A C    28 M 35-39 01:29:47     1:29:57
  163 Steve Williamson North Herts R R    24 M 45-49 01:29:54     1:30:00
  164 Jaap Flikweert PACTRAC    29 M 35-39 01:29:47     1:30:02
  165 Ivor Davies Ivanhoe Runners    28 M 40-44 01:29:57     1:30:04
  166 Keith Howard Northants Triathlon    25 M 45-49 01:30:00     1:30:05
  167 Mark Herbert Ranelagh Harriers    59 M  0-34 01:29:29     1:30:16
  168 Michael Lekan      30 M 35-39 01:30:01     1:30:16
  169 Nathan Pask      31 M 35-39 01:29:57     1:30:17
  170 Elizabeth McKie St Albans Striders     2 F 40-44 01:30:07     1:30:20
  171 Patrick Waldron Serpentine R C    29 M 40-44 01:29:50     1:30:20
  172 Jill Rush Braintree & District     2 F 35-39 01:30:13     1:30:23
  173 Roland Brown      30 M 40-44 01:30:00     1:30:24
  174 James Morgan      60 M  0-34 01:30:10     1:30:30
  175 Stewart Bryant       3 M 50-54 01:30:26     1:30:32
  176 Ben Walsh      61 M  0-34 01:30:31     1:30:38
  177 Mark Mason      62 M  0-34 01:30:32     1:30:39
  178 Jeremy Bell Ampthill & Flitwick Flyers    26 M 45-49 01:30:29     1:30:45
  179 Carolyn Wilkinson Spa Striders     3 F 40-44 01:30:38     1:30:48
  180 Selvin Mills Brat Rowheath A C    32 M 35-39 01:30:41     1:30:55
  181 Damien Pitts Biggleswade A C    63 M  0-34 01:30:01     1:30:56
  182 Paul Davidson Grantham A C     4 M 50-54 01:30:41     1:30:58
  183 Robert Curtis Dunstable R R    27 M 45-49 01:30:40     1:31:00
  184 John Hodgkins       2 M 60-64 01:31:06     1:31:08
  185 Andrew Bruce Biggleswade A C    28 M 45-49 01:30:57     1:31:11
  186 David Parsons      29 M 45-49 01:31:01     1:31:11
  187 Hmad Naatit      30 M 45-49 01:31:13     1:31:13
  188 Justin Coombs Maidenhead A C    64 M  0-34 01:30:44     1:31:15
  189 Gergely Somogyi      65 M  0-34 01:29:07     1:31:22
  190 Gary Blaber Marshall Milton Keynes A C    33 M 35-39 01:31:12     1:31:22
  191 Mark Nightingale Northampton R R    31 M 40-44 01:31:11     1:31:23
  192 Will Milner      34 M 35-39 01:31:17     1:31:24
  193 Robert Davis      32 M 40-44 01:31:21     1:31:31
  194 Chris Norman Leighton Buzzard A C    66 M  0-34 01:31:17     1:31:35
  195 Christopher Watson Biggleswade A C    33 M 40-44 01:31:22     1:31:36
  196 Thea Gudgeon Watford Harriers     9 F  0-34 01:31:25     1:31:36
  197 Matt Leatham UKNetRunners    35 M 35-39 01:31:31     1:31:43
  198 Melissa Venables Spa Striders     3 F 35-39 01:31:29     1:31:44
  199 Bill Street      34 M 40-44 01:31:48     1:31:55
  200 Cahal McConville Dunstable R R    35 M 40-44 01:31:09     1:31:58
  201 Michael Stainton Serpentine R C     5 M 50-54 01:31:52     1:32:01
  202 Loic Dumas Mornington Chasers    67 M  0-34 01:31:42     1:32:07
  203 Craig Austin Olney Runners    36 M 40-44 01:31:52     1:32:07
  204 Jason Hemsley      37 M 40-44 01:32:03     1:32:16
  205 Nigel Jeff Wellingborough & District A C    38 M 40-44 01:31:22     1:32:18
  206 Neil Carding Runbritain    68 M  0-34 01:32:13     1:32:18
  207 Simon Hassett Swanley & District A C    39 M 40-44 01:32:18     1:32:27
  208 Claire Doherty Bearbrook Joggers     4 F 35-39 01:32:20     1:32:32
  209 Steve Barber      40 M 40-44 01:32:02     1:32:32
  210 Leanne Harling Serpentine R C    10 F  0-34 01:31:46     1:32:32
  211 Bernard Burke      41 M 40-44 01:32:19     1:32:33
  212 Gavin Hawkin      69 M  0-34 01:32:21     1:32:33
  213 David Christian      70 M  0-34 01:32:31     1:32:36
  214 Jacqueline Hardwick Trent Park R C     5 F 35-39 01:32:35     1:32:40
  215 Roland Bright      31 M 45-49 01:32:34     1:32:46
  216 Marko Ilic      71 M  0-34 01:32:18     1:32:48
  217 Jack Brewster      72 M  0-34 01:32:26     1:32:49
  218 Michael MacDonald      36 M 35-39 01:32:25     1:32:53
  219 James Collins      42 M 40-44 01:32:37     1:32:57
  220 Nick Bullard      43 M 40-44 01:32:41     1:32:57
  221 Michael Lee      37 M 35-39 01:32:55     1:32:58
  222 Mike Bryant Leighton Buzzard A C    38 M 35-39 01:32:50     1:32:59
  223 Mike Lemon Bearbrook Joggers    32 M 45-49 01:32:20     1:33:01
  224 David Field      73 M  0-34 01:32:27     1:33:01
  225 Richard Hands Northbrook A C    39 M 35-39 01:32:47     1:33:05
  226 Paul Tew      33 M 45-49 01:32:58     1:33:06
  227 Nicola Harris Wootton R R    11 F  0-34 01:32:58     1:33:06
  228 Gerald Evans       3 M 55-59 01:33:07     1:33:10
  229 Paulo Basso Bedford Harriers A C    44 M 40-44 01:33:00     1:33:11
  230 Susie MacAra Serpentine R C    12 F  0-34 01:32:57     1:33:14
  231 Benjamin Steere      74 M  0-34 01:33:02     1:33:15
  232 James Stenning London Frontrunners    75 M  0-34 01:33:08     1:33:16
  233 Clive Daniels Leighton Fun Runners    40 M 35-39 01:33:09     1:33:21
  234 Jim Jennings      45 M 40-44 01:33:14     1:33:25
  235 Cameron Smith      41 M 35-39 01:33:09     1:33:27
  236 Leigh Pilgrim Ampthill & Flitwick Flyers    76 M  0-34 01:32:59     1:33:27
  237 Martin Hunt Sutton Runners    77 M  0-34 01:33:24     1:33:29
  238 Marco Wassersleben      42 M 35-39 01:33:13     1:33:31
  239 Robert Dalessandro      34 M 45-49 01:33:06     1:33:34
  240 Richard Wood      43 M 35-39 01:32:53     1:33:37
  241 Stephen James      44 M 35-39 01:33:36     1:33:42
  242 Harry Hogarth      78 M  0-34 01:33:25     1:33:44
  243 Sue Spong Havering 90 Joggers     1 F 50-54 01:33:42     1:33:47
  244 Andrew Hully Leighton Fun Runners    35 M 45-49 01:33:33     1:33:52
  245 Paul Stuart Bedford Harriers A C    36 M 45-49 01:33:28     1:33:53
  246 Vinny Byatt      46 M 40-44 01:33:41     1:33:56
  247 Balvinder Gherra      45 M 35-39 01:32:05     1:33:57
  248 Tim Patenall      46 M 35-39 01:33:43     1:34:05
  249 Stephen Laverty      47 M 35-39 01:30:07     1:34:11
  250 Lisa Dethick Bearbrook Joggers     6 F 35-39 01:34:02     1:34:14
  251 Kelvin Smith Marshall Milton Keynes A C     3 M 60-64 01:33:58     1:34:16
  252 Rob Menzies      37 M 45-49 01:33:56     1:34:22
  253 Timothy Payne Hinckley R C    38 M 45-49 01:34:02     1:34:23
  254 Colin Mawdsley Vale Of Aylesbury    47 M 40-44 01:34:11     1:34:25
  255 Kristian Painter      79 M  0-34 01:34:11     1:34:29
  256 Niels Bryan-Low      48 M 35-39 01:34:23     1:34:30
  257 Belinda Bradberry       7 F 35-39 01:33:52     1:34:34
  258 Jonathan Rudge Bearbrook Joggers    49 M 35-39 01:34:20     1:34:38
  259 Akio Adachi      50 M 35-39 01:34:21     1:34:39
  260 Dave Fawkner Northbrook A C    51 M 35-39 01:34:21     1:34:44
  261 Stephen Cooper 23 Mile Club    52 M 35-39 01:34:26     1:34:44
  262 Ian Vollrath      80 M  0-34 01:33:31     1:34:45
  263 Mike Thompson Bearbrook Joggers    48 M 40-44 01:34:29     1:34:46
  264 Adrian Ford      81 M  0-34 01:34:46     1:34:55
  265 Jacob Sharpe      53 M 35-39 01:34:38     1:34:55
  266 David Gunn       6 M 50-54 01:34:46     1:34:58
  267 Martin Beare Ampthill & Flitwick Flyers    39 M 45-49 01:34:22     1:35:00
  268 Dale Jenkins Roadhogs     7 M 50-54 01:34:49     1:35:00
  269 Suhash Chakraborty      82 M  0-34 01:34:23     1:35:10
  270 James Felstead London Heathside    49 M 40-44 01:34:59     1:35:11
  271 Nigel Stirk      50 M 40-44 01:34:59     1:35:15
  272 Paul Matthews      83 M  0-34 01:34:56     1:35:18
  273 Debora Morley Olney Runners     8 F 35-39 01:34:55     1:35:19
  274 Tim Odonovan      40 M 45-49 01:34:17     1:35:22
  275 Peter Hatley      54 M 35-39 01:33:46     1:35:29
  276 Paul Taylor      51 M 40-44 01:35:20     1:35:29
  277 Christian Trenkel      52 M 40-44 01:34:45     1:35:30
  278 Kevin Linehan Highgate Harriers    41 M 45-49 01:34:49     1:35:33
  279 Chris Marsland      84 M  0-34 01:35:24     1:35:35
  280 Doug King Chiltern Harriers A C     4 M 60-64 01:35:15     1:35:35
  281 Gez Fallon      53 M 40-44 01:35:23     1:35:38
  282 Richard Robson      55 M 35-39 01:35:21     1:35:39
  283 Ian Trowell       8 M 50-54 01:35:22     1:35:40
  284 Steven Garrod Olney Runners     9 M 50-54 01:35:27     1:35:41
  285 Dawn Clark Spa Striders    13 F  0-34 01:35:18     1:35:43
  286 Daniel Holder      85 M  0-34 01:35:05     1:35:44
  287 Antony Frost       5 M 60-64 01:35:47     1:35:57
  288 Rob Beeney      86 M  0-34 01:35:39     1:35:58
  289 Nicholas Franklin      87 M  0-34 01:34:52     1:35:59
  290 Kerrie Oconnorforth Ranelagh Harriers     4 F 40-44 01:35:49     1:36:00
  291 Lucy Mayer Bearbrook Joggers     9 F 35-39 01:35:40     1:36:01
  292 Kate Blakey Serpentine R C    10 F 35-39 01:35:20     1:36:02
  293 Chris Williams Ware Joggers    88 M  0-34 01:35:59     1:36:04
  294 Ollie Creighton Team M K    89 M  0-34 01:36:01     1:36:08
  295 Matija Ilic      90 M  0-34 01:35:41     1:36:11
  296 Mike Bagnall Ware Joggers    91 M  0-34 01:35:30     1:36:14
  297 Brent Curless Datchet Dashers    10 M 50-54 01:36:01     1:36:15
  298 Aleck Hornshaw Marshall Milton Keynes A C    54 M 40-44 01:35:09     1:36:16
  299 Sarah Edwards Ely Runners    14 F  0-34 01:35:30     1:36:16
  300 Jonathan Rennison      56 M 35-39 01:35:58     1:36:17
  301 Stephen Gavigan      55 M 40-44 01:35:47     1:36:18
  302 Ian Selby      57 M 35-39 01:35:27     1:36:21
  303 Thomas Bennett Brat Rowheath A C    56 M 40-44 01:36:07     1:36:21
  304 Jim Scott      11 M 50-54 01:36:15     1:36:30
  305 Malcolm Holmes Challenge Central    92 M  0-34 01:36:18     1:36:34
  306 Grant Chapman      93 M  0-34 01:34:24     1:36:38
  307 Craig Hooke Grange Farm & Dunmow Runners    57 M 40-44 01:36:37     1:36:40
  308 Rob Cooper      58 M 35-39 01:36:25     1:36:46
  309 Wendy Clark Shenley Striders    15 F  0-34 01:36:16     1:36:49
  310 Richard Jones Ampthill & Flitwick Flyers    12 M 50-54 01:36:17     1:36:52
  311 Martin Addrison Leighton Fun Runners    13 M 50-54 01:36:36     1:36:58
  312 Joe Richer Newmarket Cycling & Triathlon Club    59 M 35-39 01:36:43     1:36:58
  313 Mark Hall Kenilworth Runners    14 M 50-54 01:36:54     1:37:04
  314 Tony Rose Ware Joggers    15 M 50-54 01:36:55     1:37:04
  315 Wendy Webber MK Lakeside Runners    16 F  0-34 01:36:15     1:37:06
  316 Martin Gray      60 M 35-39 01:36:13     1:37:07
  317 Jalanie Dalessandro Cambridge & Coleridge     2 F 45-49 01:36:39     1:37:07
  318 Christopher Suckling Team Trisports    42 M 45-49 01:36:48     1:37:09
  319 Paul Mason       4 M 55-59 01:37:01     1:37:10
  320 Robert McArdle Grantham A C    16 M 50-54 01:36:57     1:37:14
  321 Kirsten Lawton Bearbrook Joggers    11 F 35-39 01:36:56     1:37:17
  322 Avril Riddell Mornington Chasers     1 F 55-59 01:37:15     1:37:22
  323 Richard Underhill      61 M 35-39 01:36:50     1:37:23
  324 Ronald Penrose       1 M 65-69 01:36:49     1:37:26
  325 Steven Biggs      58 M 40-44 01:36:57     1:37:29
  326 Trevor Hook Marshall Milton Keynes A C    17 M 50-54 01:37:14     1:37:31
  327 James Smith      94 M  0-34 01:37:00     1:37:31
  328 David Stanley Ampthill & Flitwick Flyers     5 M 55-59 01:37:22     1:37:31
  329 Peter Spinelli Team M K     6 M 55-59 01:36:28     1:37:34
  330 Linda Mc Donald Northbrook A C    12 F 35-39 01:37:13     1:37:37
  331 John Shields      95 M  0-34 01:37:24     1:37:37
  332 Trevor Clements St Albans Striders    43 M 45-49 01:37:16     1:37:39
  333 David Course Bedford Harriers A C    96 M  0-34 01:37:25     1:37:39
  334 Rob Bygrave      59 M 40-44 01:37:09     1:37:41
  335 Victoria Knight Wootton R R    17 F  0-34 01:37:16     1:37:44
  336 Emma Hodgkins      18 F  0-34 01:37:21     1:37:44
  337 Mitchell Timms Sphinx A C    18 M 50-54 01:37:35     1:37:44
  338 Jeff Ryan      19 M 50-54 01:37:27     1:37:48
  339 Katie Samuelson Cambridge & Coleridge    19 F  0-34 01:37:26     1:37:48
  340 Jill Richardson       5 F 40-44 01:37:27     1:37:53
  341 Fred Watt Leighton Buzzard A C     6 M 60-64 01:37:28     1:37:53
  342 David Goulding      44 M 45-49 01:37:15     1:37:55
  343 Graham McCarthy      62 M 35-39 01:37:23     1:37:57
  344 Michael Gates      97 M  0-34 01:37:49     1:38:01
  345 William Crane Dunstable R R     7 M 55-59 01:37:12     1:38:02
  346 Sayeed Islam Maidenhead A C    60 M 40-44 01:37:29     1:38:04
  347 Cliff Golding Shaftesbury Barnet     8 M 55-59 01:37:20     1:38:06
  348 Alistair Holland Harpenden Aro Runners    61 M 40-44 01:36:39     1:38:09
  349 Louise McKee Runnymede Runners     3 F 45-49 01:37:55     1:38:10
  350 John Fanshawe       7 M 60-64 01:37:50     1:38:12
  351 Ian Thompson      20 M 50-54 01:37:42     1:38:12
  352 Clare Page      13 F 35-39 01:36:55     1:38:14
  353 Calvin Manning      63 M 35-39 01:37:41     1:38:14
  354 Meinou Simmons Cambridge & Coleridge    20 F  0-34 01:38:02     1:38:15
  355 Nick De Sausmarez London Heathside    45 M 45-49 01:38:10     1:38:22
  356 Peter West      98 M  0-34 01:37:35     1:38:23
  357 Jonathan Lam-Kee      99 M  0-34 01:38:16     1:38:23
  358 Robert MacKenzie       2 M 65-69 01:37:50     1:38:27
  359 Stephanie Corbett      21 F  0-34 01:37:58     1:38:28
  360 Steve Rice Marshall Milton Keynes A C    21 M 50-54 01:38:07     1:38:28
  361 Richard Baxter      64 M 35-39 01:38:10     1:38:29
  362 Carl Palmer     100 M  0-34 01:38:03     1:38:31
  363 Chris Brolly Bishops Stortford R C    22 M 50-54 01:38:00     1:38:32
  364 Emily Piggott Serpentine R C    22 F  0-34 01:37:37     1:38:34
  365 Jeremy Lewis Ampthill & Flitwick Flyers    62 M 40-44 01:38:15     1:38:39
  366 Tracy Nichols Ampthill & Flitwick Flyers    14 F 35-39 01:38:25     1:38:39
  367 Michele Marchetti      65 M 35-39 01:38:29     1:38:43
  368 Clark Skerratt Biggleswade A C     8 M 60-64 01:38:29     1:38:43
  369 Matt Eyre Bedford Harriers A C   101 M  0-34 01:38:15     1:38:43
  370 Paula Legge Mornington Chasers    23 F  0-34 01:38:31     1:38:52
  371 Richard Legge Mornington Chasers   102 M  0-34 01:38:31     1:38:52
  372 Verne Barltrop 100 Marathon Club     9 M 60-64 01:37:53     1:39:00
  373 David Coker Ampthill & Flitwick Flyers    46 M 45-49 01:38:23     1:39:01
  374 Gavin Vanner      47 M 45-49 01:38:33     1:39:08
  375 Trinity Booth Thornbury R C     4 F 45-49 01:38:47     1:39:10
  376 Catherine Payne Grantham A C     6 F 40-44 01:38:56     1:39:13
  377 Hayley Read      15 F 35-39 01:38:29     1:39:15
  378 Rod Goodwin Kenilworth Runners    23 M 50-54 01:38:52     1:39:16
  379 Joseph Robinson      24 M 50-54 01:38:21     1:39:16
  380 Peter Humphries Olney Runners    66 M 35-39 01:39:06     1:39:18
  381 Seamus Higson      48 M 45-49 01:38:55     1:39:20
  382 Igor Burbela      25 M 50-54 01:38:37     1:39:22
  383 Andrew Joy     103 M  0-34 01:38:59     1:39:22
  384 LlorenÁ Mila I Canals      67 M 35-39 01:39:00     1:39:22
  385 Andy Dean Watford Joggers   104 M  0-34 01:39:02     1:39:25
  386 Scott Ashby Clapham Pioneers   105 M  0-34 01:39:23     1:39:26
  387 Steve Jennings      68 M 35-39 01:39:11     1:39:31
  388 Peter Robert Breslin Stopsley Striders    63 M 40-44 01:37:54     1:39:33
  389 Steve Howe Marshall Milton Keynes A C    26 M 50-54 01:39:27     1:39:46
  390 Keith Johnson      69 M 35-39 01:39:34     1:39:47
  391 Graham MacKie Team M K    49 M 45-49 01:38:43     1:39:50
  392 Philip Zaloum      27 M 50-54 01:39:28     1:39:50
  393 Paul Gordon     106 M  0-34 01:39:50     1.39.50
  394 Nicholas Archell      64 M 40-44 01:39:27     1:39:51
  395 Winston Woodward      70 M 35-39 01:39:02     1:39:51
  396 Graham Pigott     107 M  0-34 01:39:26     1:39:52
  397 Keith Edmond     108 M  0-34 01:39:40     1:39:56
  398 Tracy Tyler Bedford Harriers A C    24 F  0-34 01:38:45     1:39:57
  399 Jody Buczynski Ampthill & Flitwick Flyers   109 M  0-34 01:39:21     1:39:59
  400 Amy Keating      16 F 35-39 01:39:44     1:40:01
  401 Julie Dalzell Marshall Milton Keynes A C     7 F 40-44 01:39:44     1:40:02
  402 Joseph Kelly Northbrook A C    65 M 40-44 01:39:39     1:40:04
  403 Adewale Kadiri Purple Patch Runners    66 M 40-44 01:39:06     1:40:04
  404 Sarah Shynn Dunstable R R    17 F 35-39 01:39:15     1:40:04
  405 Gary Taylor Hillingdon A C    50 M 45-49 01:39:34     1:40:05
  406 Paul Barton Ampthill & Flitwick Flyers   110 M  0-34 01:39:28     1:40:06
  407 James Wilson      67 M 40-44 01:39:15     1:40:07
  408 Chris Abell      28 M 50-54 01:39:32     1:40:08
  409 Miriam Tedder Maidstone Harriers    25 F  0-34 01:39:59     1:40:14
  410 Anthony Rowland St Albans Striders     9 M 55-59 01:39:28     1:40:16
  411 Tim Price Bedford Harriers A C    29 M 50-54 01:39:35     1:40:17
  412 Pete Buckingham      51 M 45-49 01:39:47     1:40:18
  413 Nicholas Dunwell     111 M  0-34 01:39:30     1:40:21
  414 Chris Edwards     112 M  0-34 01:39:00     1:40:29
  415 Garrett Farrell Serpentine R C   113 M  0-34 01:40:03     1:40:31
  416 Richard Bentley St Albans Striders    52 M 45-49 01:39:57     1:40:34
  417 Simon Gurney Shenley Striders    68 M 40-44 01:40:19     1:40:35
  418 Maria Russell Bearbrook Joggers    26 F  0-34 01:40:16     1:40:37
  419 Mike Farrow Wellingborough & District A C    10 M 55-59 01:40:07     1:40:40
  420 Tristan Chiappini     114 M  0-34 01:38:53     1:40:43
  421 Helen Maguire Kent A C    27 F  0-34 01:39:52     1:40:43
  422 Andrew Pryke Team M K    53 M 45-49 01:40:31     1:40:47
  423 Lisa Hiemstra       8 F 40-44 01:39:50     1:40:50
  424 Michael Pook Road Runners Club    30 M 50-54 01:40:36     1:40:54
  425 Philomena Mburu Compton Harriers     2 F 50-54 01:40:28     1:40:55
  426 Oswin Grady      71 M 35-39 01:40:19     1:41:02
  427 Kate Loach Chiltern Harriers A C     5 F 45-49 01:40:54     1:41:04
  428 Brian Gammage      54 M 45-49 01:40:56     1:41:09
  429 Jill Bainbridge       6 F 45-49 01:40:37     1:41:09
  430 Stephen Page      69 M 40-44 01:40:37     1:41:10
  431 Deirdre Heydecker St Albans Striders     2 F 55-59 01:40:47     1:41:12
  432 Veronica Singleton Bedford Harriers A C     3 F 50-54 01:40:47     1:41:12
  433 Dan Monks Cambridge Tri Club    70 M 40-44 01:40:32     1:41:14
  434 Richard Todd      55 M 45-49 01:40:26     1:41:14
  435 Jonathan Greaves      72 M 35-39 01:40:24     1:41:15
  436 James Wilson     115 M  0-34 01:40:50     1:41:16
  437 Tom Hay Vocalink    31 M 50-54 01:40:20     1:41:19
  438 Karrie Archer Leighton Fun Runners     4 F 50-54 01:40:49     1:41:21
  439 Simon Rhodes`      71 M 40-44 01:41:22     1:41:24
  440 Michael Gainley     116 M  0-34 01:40:45     1:41:24
  441 Guy Travers Wellingborough & District A C    73 M 35-39 01:40:30     1:41:26
  442 Nick Richards     117 M  0-34 01:39:42     1:41:30
  443 Sean Kerrin Wimbledon Windmilers   118 M  0-34 01:40:48     1:41:30
  444 Allan Walsh Northbrook A C    74 M 35-39 01:41:06     1:41:31
  445 Andy Gower MK Lakeside Runners    72 M 40-44 01:41:23     1:41:32
  446 Keith Janes      75 M 35-39 01:41:22     1:41:33
  447 David Osborne Cherwell Runners    56 M 45-49 01:40:58     1:41:34
  448 Michael Trundley      32 M 50-54 01:40:37     1:41:34
  449 Alexandra West      28 F  0-34 01:41:10     1:41:36
  450 Robert Stenton      57 M 45-49 01:41:17     1:41:36
  451 Andrew Priest Wellingborough & District A C    58 M 45-49 01:41:03     1:41:37
  452 Simon Webster      10 M 60-64 01:40:52     1:41:39
  453 Mallory English Sphinx A C    29 F  0-34 01:40:56     1:41:42
  454 Michael King     119 M  0-34 01:40:18     1:41:45
  455 Jez Maytum      76 M 35-39 01:41:31     1:41:49
  456 Simon Read      77 M 35-39 01:40:51     1:41:49
  457 John C Thomas Corby A C     1 M 70-99 01:41:48     1:41:50
  458 Antony Forde Northbrook A C    73 M 40-44 01:41:23     1:41:53
  459 Mark Pedder Dunstable R R   120 M  0-34 01:41:06     1:41:54
  460 Cath Fenn Northbrook A C     9 F 40-44 01:41:29     1:41:56
  461 David Murray      78 M 35-39 01:41:17     1:41:57
  462 Richard Thomasson      59 M 45-49 01:41:18     1:41:59
  463 Steven Austin Shenley Striders    60 M 45-49 01:41:42     1:42:02
  464 Darren Gillman Spa Striders    74 M 40-44 01:41:37     1:42:04
  465 Craig Smith Serpentine R C    75 M 40-44 01:41:35     1:42:04
  466 Steve Pleasance      61 M 45-49 01:41:28     1:42:04
  467 Ronnie Ambrose Northampton R R    62 M 45-49 01:41:38     1:42:08
  468 Michelle Davies Ranelagh Harriers    30 F  0-34 01:40:12     1:42:09
  469 Harry Druiff Cambridge Tri Club    63 M 45-49 01:41:42     1:42:09
  470 Roy Gladwin      64 M 45-49 01:41:36     1:42:10
  471 Vipul Patel Royston Runners   121 M  0-34 01:41:36     1:42:13
  472 Graham Fairbank Royston Runners    79 M 35-39 01:41:36     1:42:13
  473 Peter Chambers Serpentine R C   122 M  0-34 01:40:55     1:42:16
  474 Jamie Gray      80 M 35-39 01:40:26     1:42:16
  475 Vicky Parsons Wootton R R    18 F 35-39 01:41:39     1:42:17
  476 Garry Brown      81 M 35-39 01:41:44     1:42:17
  477 Steven Rivett Garden City Runners    76 M 40-44 01:41:54     1:42:18
  478 Ruth Forbes London Heathside    31 F  0-34 01:42:07     1:42:20
  479 Ina Chung      32 F  0-34 01:41:40     1:42:21
  480 Phil Atkins Marshall Milton Keynes A C    77 M 40-44 01:42:05     1:42:28
  481 Paul Bothamley      65 M 45-49 01:41:58     1:42:28
  482 Sean Carolan      78 M 40-44 01:42:02     1:42:33
  483 Paul Wells      82 M 35-39 01:41:41     1:42:35
  484 Stefan Staack     123 M  0-34 01:42:11     1:42:40
  485 Mark Holland Bedford Harriers A C    66 M 45-49 01:42:10     1:42:47
  486 Andrew Westwood      79 M 40-44 01:42:36     1:42:50
  487 Alison Gordon       7 F 45-49 01:42:34     1:42:52
  488 Stewart Robinson      67 M 45-49 01:42:45     1:42:54
  489 Ian Orr Campbell Ampthill & Flitwick Flyers    80 M 40-44 01:42:54     1:42:58
  490 Andrew Evans Colworth Striders    81 M 40-44 01:42:37     1:42:59
  491 Anthony Mc Carrick      82 M 40-44 01:42:28     1:43:00
  492 Craig McNaney Northbrook A C    33 M 50-54 01:42:36     1:43:01
  493 Sarah McNaney Northbrook A C     5 F 50-54 01:42:36     1:43:01
  494 Phil Hunt      83 M 40-44 01:42:35     1:43:02
  495 Gary Moore Bedford Harriers A C    34 M 50-54 01:42:38     1:43:05
  496 Michael Ingram Reading R R   124 M  0-34 01:41:30     1:43:06
  497 Jack Langman Northbrook A C     2 M 70-99 01:42:17     1:43:06
  498 Adrian Hill      68 M 45-49 01:41:38     1:43:08
  499 Sarah Thorne Dunstable R R    10 F 40-44 01:42:22     1:43:09
  500 Stephen Young Wootton R R    83 M 35-39 01:42:22     1:43:09
  501 Simon Dean      69 M 45-49 01:42:43     1:43:12
  502 Ian Molyneux      70 M 45-49 01:42:43     1:43:13
  503 Alison How Mornington Chasers    19 F 35-39 01:42:18     1:43:13
  504 Richard Blunt      84 M 40-44 01:42:09     1:43:14
  505 Kevin Darcy Dunstable R R    71 M 45-49 01:42:36     1:43:16
  506 Andy Hockey      72 M 45-49 01:42:56     1:43:18
  507 Mark Beesley      85 M 40-44 01:41:57     1:43:20
  508 Alison Cooper Riverside Runners     8 F 45-49 01:43:07     1:43:21
  509 Jane Wotherspoon       9 F 45-49 01:42:37     1:43:24
  510 Anton Raath Kenilworth Runners    35 M 50-54 01:43:02     1:43:25
  511 Phoebe Sanders      33 F  0-34 01:41:53     1:43:26
  512 Jade Whitlam      34 F  0-34 01:41:52     1:43:26
  513 Israel Archuletta Wellingborough & District A C   125 M  0-34 01:42:31     1:43:29
  514 Victoria Willett      35 F  0-34 01:42:24     1:43:30
  515 Ron Armstrong Ampthill & Flitwick Flyers    73 M 45-49 01:42:39     1:43:30
  516 Richard Button      84 M 35-39 01:42:54     1:43:33
  517 Lucy Taylor Riverside Runners    36 F  0-34 01:43:20     1:43:33
  518 Colin Waters      85 M 35-39 01:43:08     1:43:37
  519 Francis Cooke March A C     6 F 50-54 01:43:25     1:43:37
  520 Lee Lawrence Fairlands Valley Spartans    86 M 35-39 01:43:17     1:43:37
  521 Phillip Williams     126 M  0-34 01:43:08     1:43:40
  522 Chris Cook      74 M 45-49 01:43:20     1:43:41
  523 Donncha Scollard Bedford Harriers A C    86 M 40-44 01:43:25     1:43:42
  524 Alex Martin-Harker      87 M 35-39 01:42:21     1:43:43
  525 Terry Cook Serpentine R C    11 M 55-59 01:42:41     1:43:45
  526 Chris Tautz     127 M  0-34 01:43:07     1:43:46
  527 Humphrey Corbett      11 M 60-64 01:43:08     1:43:47
  528 Algie Audas Stamford Striders    36 M 50-54 01:43:12     1:43:53
  529 Lee Hennell      88 M 35-39 01:43:27     1:43:53
  530 Neil Davidson      75 M 45-49 01:43:34     1:43:55
  531 Richard White Tring R C    12 M 55-59 01:43:29     1:43:58
  532 Tiffeny Cutts      37 F  0-34 01:43:24     1:44:00
  533 Roger Partridge Ware Joggers    37 M 50-54 01:43:51     1:44:01
  534 Linda Lytollis Silson Joggers A C    11 F 40-44 01:43:33     1:44:04
  535 Paul Bold      76 M 45-49 01:43:13     1:44:06
  536 Peter Gell      87 M 40-44 01:43:46     1:44:13
  537 Martin Evans      89 M 35-39 01:43:19     1:44:14
  538 Chris Herman Marshall Milton Keynes A C    13 M 55-59 01:43:09     1:44:15
  539 Rafal Pasko      90 M 35-39 01:43:43     1:44:16
  540 Kevin Whelan Ware Joggers   128 M  0-34 01:44:10     1:44:19
  541